Vejos įrengimas yra dar viena mūsų teikiama paslauga, kurioje esame sukaupę labai didelę patirtį, taip pat išbandę skirtingų gamintojų įrangą paruošiant dirvą ir sėjant veją.

Vieningo metodo ar technologijos paruošiant dirvą ir sėjant veją – nėra. Vienos technologijos taikomos jei dirva sunki (priemolis), kitos jei dirvos lengvos ir smėlingos. Taip pat nuo sklypo dydžio skiriasi ir naudojama technika bei technologijos.

Jeigu žemė yra sunki ir smarkiai užžėlusi sumedėjusia augmenija, krūmais ar yra likusių kelmų, tai panaudosime žemės frezą, kuri ne tik susmulkins esamą žolę, šaknis ar kelmus, bet ir pagreitins vejos įrengimo procesą. 

Sklypo lyginimas

Atlikus pirminį žemės paruošimą, dažniausiai reikia perplaniruoti sklypą, suformuoti nuolydžius, panaikinti duobes ir didesnius nelygumus, tam naudojame galingą vikšrinį minį krautuvą arba buldozerį. Jei klientas nori ypač didelio preciziškumo ar turi aukščių planą, sklypą galime išplaniruoti su 3D greideriu.

Jeigu veja įrenginėjama dideliame plote, kur norime išsaugoti natūralų reljefą ir kraštovaizdį, sklypo išlyginimui puikiai tiks rotacinės akėčios su žemės lyginimo volu. Tokiu būdu klientas sutaupys daugiau pinigų.

Galutiniam sklypo lyginimui panaudosime grunto paruošėją komplektuojamą kartu su mini krautuvu ar traktoriumi. Akmenų rinkimui ir galutiniam vejos paruošimui – mechanizuotą žemės grėblį.

Vejos sodinimas

Baigus žemės lyginimo ir paruošimo darbus yra labai svarbu – kokybiškas vejos sodinimas. Dažnai klientas nori sutaupyti pinigų ir bando veją sodinti pats.

Dažniausios klaidos – netolygus vejos sėklų paskleidimas, neįterptos į žemę. Žemė tolygiai nesuvoluota, o to pasekoje vėjas sėklas išpučia ar išplauna lietus.

Tik panaudojus specialias sėjamąsias, kurios ne tik sėklas įterpia bet ir suvoluoja, galime tikėtis maksimalaus rezultato. Taip pat labai svarbu nedelsiant po dirvos paruošimo pasėti veją, kol žemė nespėjo išdžiūti ar lietus jos nesuplukė.

Kad ir kaip kokybiškai atliksime vejos sodinimą, kartais dėl neprognozuojamų gamtos stichijų (liūtis) dalis sėklų yra išplaunamos. Galime pasigirti, kad turime specialias įsėjimo mašinas, kurios greitai bei nedidelėmis sąnaudomis įsės vejos sėklas jau esamoje vejoje.

Rankinis vejos įrengimas

Rankinis vejos įrengimas dažniausiai naudojamas norint įrengti veją nedideliuose, privačiuose sklypose, individualių namų ar kotedžų teritorijose. Nors tai vadinama rankiniu vejos įrengimu, tačiau per ilgą laiką sukūrėme ir pritaikėme kombinuotas rankines ir mechanizuotas vejos įrengimo technologijas, kurių pagalba galime greitai, kokybiškai ir ekonomiškai įrengti vejas nedideliuose sklypuose. 

Perteklinio grunto nukasimui, žemės paskleidimui ir sklypo planiravimui naudojame mini vikšrinį krautuvą arba vikšrinį mini ekskavatoriuką. Žemių vežiojimui naudojame savaeigius karučius (mini damperius).

Žemės įdirbimui ir lyginimui taip pat naudomame smulkią savaeigią žemės dirbimo techniką:  žemės freza, grunto paruošėjas ir mechanizuotas grėblys.  Kadangi nedidelius sklypus reikia išlyginti ir paruošti labai preciziškai, dažnai rankinis darbas yra neišvengiamas ir tenka naudotis grėbliu ir žemės lyginimo lenta.

Dažniausiai sėjama specialia stumdoma sėjamąja arba rankiniu būdu.

Siekiant ypač aukštos kokybės, pasėtas plotas gali būti mulčiuojamas specialiu durpių substraktu arba dengiamas agro plėvele.

Susisiekti

Preliminari vejos įrengimo kaina
Į kainą įskaičiuotas pilnas vejos įrengimas – sklypo lyginimas, dirvos paruošimas, vejos sėjimas ir vejos sėklos.

Total 0

Kaina nurodyta “NUO”

Be PVM.

Didesniems plotams taikomos NUOLAIDOS.

Priklausomai nuo ploto dydžio, numatomų atlikti darbų, reljefo sudėtingumo, mechanizuoto vejos įrengimo kaina gali skirtis. Galutinę kainą pasakyti galėsime tik po sklypo apžiūros.

KITOS SUSIJUSIOS PASLAUGOS