Įsigijote ar paveldėjote žemės sklypą, kuriame norėtumėte susitvarkyti aplinką? Sklypo lyginimas yra vienas iš svarbiausių darbų, kuriuos reikia atlikti prieš pradedant tolimesnius apželdinimo darbus. Taigi, sklypo lyginimas, nuo ko pradėti?

Labai svarbu iš anksto suplanuoti, kaip turėtų atrodyti Jūsų sklypo reljefas, kur bus sklypo nuolydžiai, kur kasamas tvenkinys, kur daromas šlaitas ar sodinami medžiai ir gėlės. Jeigu norite detalaus projekto, tai jį galite užsisakyti pas architektą ar landšafto dizainerį. Jis taip pat galės padaryti ir sklypo aukščių planą.

Rekomenduotume nepersistengti. Dirbdami su lazeriniu nivelyru ir specializuota žemės lyginimo technika, sklypo lyginimo darbus galima atlikti itin gerai. Iš kitos pusės, dažnai išsaugotas ir tik šiek tiek išlygintas reljefas atrodo žaismingiau, kainuos mažiau  ir turi didesnę pridėtinę vertę ateityje, nei nuobodžiai ir tobulai išlygintas sklypas.

Prieš pradedant sklypo lyginimo darbus, jei žemė yra labai kieta, rekomenduojame visą sklypą sukultivuoti – frezuoti. Frezuojant žemę yra suardomas esamos dirvos paviršius, ją tampa lengviau formuoti, sujudintas gilesnis dirvožemio sluoksnis tampa puresnis, geriau auga veja ar augalai. Esama velėna susmulkinama ir sumaišoma su augaliniu sluoksniu, taip pagerinant dirvos savybes.

Nesukultivavus, neišpurenus sklypo dirvos paviršiaus yra sudėtinga gražiai atlikti sklypo lyginimo darbus, tada be sunkiosios technikos neišsiversite.

Kai sklypas sukultivuotas, išpurentas dirvožemis ir susigulėjęs gruntas yra išjudintas, tada galite pradėti sklypo lyginimo darbus su vikšriniu mini krautuvu ar mini ekskavatoriumi.

Sklypo lyginimui pasitelkite ne tik planiravimo kaušą. Siekiant kokybiškai išlyginti sklypą su technika yra naudojamos specialios žemės lyginimo lentos ir volai.

Atlikus sklypo lyginimą toliau reikės atlikti dirvos paruošimo vejos sodinimui darbus.

Taigi, atsakėme į klausimą – sklypo lyginimas, nuo ko pradėti? Ir norėtume rekomenduoti Jums taupyti savo brangų laiką ir neeksperimentuoti savo sklype, patikėkite sklypo lyginimo darbus mūsų profesionalų komandai ir mes užtikrinsime atliktų darbų kokybę ir profesionalumą.

Susisiekti
Sklypo lyginimas

KITOS SUSIJUSIOS PASLAUGOS