Tradiciškai vyrauja nuomonė, kad žemės frezavimą geriausiai yra atlikti vasarą. Apžvelgsime metų laikus ir patarsime, koks yra tinkamiausias metų laikas žemės frezavimui.

Svarbiausia yra atsižvelgti į dirvos drėgnumą. Jeigu yra frezuojama šlapia dirva, tai santykinai mažėja traktoriaus galia, traktorius klimpsta, didėja kuro sąnaudos ir žemės frezavimo kaina. Taip pat klimstantys traktoriaus ratai slegia dirvos paviršių.

Žemės frezavimą, kelmų ir augmenijos smulkinimą galima atlikti žiemos metu. Jeigu paviršinis žemės sluoksnis yra pašalęs, o nuo šalčio yra sutraukta drėgmė, tai žemės frezavimo metu dirva yra įdirbama ir išpurenama. Taip pat, gale besisukantis tankinimo volas suspaudžia dirvą, todėl vandens ir šalčio erozija negadina dirvožemio savybių.

Kartais žiemos metu yra įmanoma atlikti žemės frezavimą užmirkusiose, šlapesnėse dirvose, kuriose technika ankstyvą pavasarį ar rudenį negali įvažiuoti. Mūsų naudojamas ratinis traktorius yra sukomplektuotas su 70 cm pločio galiniais ratais, kurie žymiai mažiau slegia dirvos paviršių ir turi geresnį pravažumą sudėtingomis sąlygomis.

Esant pavasariniam polaidžiui (sniego tirpimui), žemės frezavimo darbų nerekomenduojame atlikti, verta palaukti vieną ar kitą savaitę, kol žemės paviršius pradžius ir žemės frezavimo darbus galėsime atlikti kokybiškai. Nebent tai yra priesmėlio žemė ir drėgmė praktiškai neužsilaiko.

Vyraujant drėgniems rudenio orams ir susiformavus liaudiškai vadinamoms „pliurzoms“, taip pat negalėsime kokybiškai atlikti žemės frezavimo darbų.

Žemės frezavimo darbus puikiai galime atlikti vasarą, tačiau itin karštomis dienomis, kai dirvos paviršius būna kietas ir perdžiūvęs, susiduriame su dideliu dirvos pasipriešinimu. Dėl to didėja darbų sąnaudos ir nukenčia darbų kokybė. Kitu atveju, vasaros metu žemės frezavimo darbus galime atlikti greitai ir kokybiškai.

Klientui papildomai pageidaujant, galime dirvą išlyginti ir sutankinti su kita vertikalia žemės dirbimo freza ir tankinimo volu. Po šios žemės frezos įdirbio, praktiškai galima sėti įvairias kultūras ar veisti daugiametes pievas ir vejas.

Mūsų manymu, ruduo ir pavasaris (su kai kuriomis išimtimis) yra geriausias laikas atlikti žemės frezavimo darbus. Tačiau reikia atsižvelgti į tolimesnę žemės sklypo naudojimo paskirtį ir kokias kultūras auginsite. Kitu atveju, žemės frezavimo darbus puikiai galime atlikti žiemos ar vasaros laikotarpiu.

Mūsų specialistai atsižvelgs į oro klimatines sąlygas, dirvos struktūrą ir agro cheminę žemės sudėtį. Aptarus numatomus tolimesnius darbus, patarsime koks yra tinkamiausias metų laikas žemės frezavimui ar kitiems žemės sklypo tvarkymo darbams.

Tinkamiausias metu laikas zemes frezavimui
Tinkamiausias metu laikas zemes frezavimui

KITOS SUSIJUSIOS PASLAUGOS